RELACJE INWESTORSKIE

O spółce

O nas

Spółka MediSensonic powstała w 2018 roku. Jest wiodącą firmą z branży MedTech 
i specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych klasy szpitalnej. Prowadzi  działalność badawczo-rozwojową dysponując kompetencjami pozwalającymi realizować projekty rozwoju urządzeń medycznych w oparciu o własne zasoby nawykowe i technologiczno-inżynieryjne.

W swoich urządzeniach wykorzystuje technologie mikrofalowe, dzięki którym może wprowadzać rozwiązania umożliwiające szybką, precyzyjną i nieinwazyjną diagnostykę schorzeń z obszarów diabetologii, kardiologii, pulmonologii oraz stomatologii. W swoim portfolio posiada 5 produktów, z wysokim zaawansowaniem prac badawczo-rozwojowych.

Zorientowana na globalną ekspansję, spółka MediSensonic podjęła już pierwsze kroki w kierunku rozwoju na rynkach zagranicznych, nawiązując strategiczne partnerstwa z Wielką Brytanią i USA.

MediSensonic pełni także rolę podwykonawcy dla renomowanych ośrodków badawczych, takich jak Wojskowy Instytut Medyczny, Wojskowa Akademia Techniczna i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W prowadzonych projektach Spółka współpracuje aktywnie z ośrodkami naukowymi i uczelniami wyższymi zlokalizowanymi w Polsce, do których należą: Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. Wraz ze wzrostem
prowadzonych projektów można oczekiwać nawiązania współpracy z kolejnymi ośrodkami naukowymi i uczelniami, także zagranicznymi.

Firma została uhonorowana wieloma znaczącymi nagrodami za innowacyjność np.: „Orły Wprost”, „Ambasador Innowacyjności 2023”, „Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2023” i inne.

Misja

Naszą misją jest transformacja opieki zdrowotnej poprzez zastosowanie innowacyjnych produktów, które umożliwiają dokładną i nieinwazyjną diagnostykę medyczną.

Zespół MediSensonic

to m.in. grupa inżynierów, fascynatów technologii i praktyki, którzy są zaangażowani w rozwój nowoczesnej nauki i poszukiwania nowych pól eksploatacji dla technologii mikrofalowej i optycznej. Duża część kadry składa się z osób posiadających tytuł doktora nauk technicznych.

Management Team

W kadrze zarządzającej znalazły się osoby o szerokich kompetencjach i doświadczeniach z dziedziny nauki i technologii oraz biznesu.

Robert Gromada

założyciel, akcjonariusz, prezes zarządu, zarządzający działem R&D

Marcin Malinowski

v-c prezes zarządu, zarządzający segmentem biznesu, komercjalizacji  i administracji

Zenon Szczepaniak

Prof. WAT, naukowiec, lider/ doradca naukowy 
i badawczo-rozwojowy, akcjonariusz

Rada nadzorcza

Dorota Trznadel

Mateusz Sagan

Agnieszka Bukietyńska

Krzysztof Czaplicki

Sławomir Kościak

Struktura Akcjonariatu

Dokumenty korporacyjne

Regulamin Rady Nadzorczej

Regulamin Zarządu

Statut Spółki

Robert Gromada

założyciel, akcjonariusz, prezes zarządu, zarządzający działem R&D

Absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, twórca jednego z pierwszych elektronicznych systemów zarządzania danymi w badaniach klinicznych w Polsce i zwolennik stosowania rozwiązań informatycznych w opiece zdrowotnej. 

Kariera zawodowa Roberta Gromady rozpoczęła się od prowadzenia badań klinicznych dla wiodących firm farmaceutycznych, w tym globalnych potentatów sektora Big Pharma. Jako pierwszy wprowadził na naszym rynku dział Data Management oraz stworzył rewolucyjny elektroniczny system obsługi badań klinicznych (e-CRF). Dzięki tym innowacjom, przyczynił się znacząco do doskonalenia i efektywności procesów badawczych w sektorze medycznym.

Nie tylko w dziedzinie medycyny, ale także w obszarze zarządzania odnosił sukcesy jako ekspert ds. zarządzania w renomowanych instytucjach, takich jak PZU, MSZ, PKO BP SA, PKP oraz we Wrocławskim Urzędzie Miasta. Jego umiejętności w zakresie wdrażania nowoczesnych systemów zarządzania projektami oraz rola doradcy zarządu przyczyniły się do osiągnięcia strategicznych celów tych instytucji.

Robert Gromada jest również inicjatorem i twórcą start-up’ów m.in. z branży MedTech, które samodzielnie stworzył i sfinansował ze środków prywatnych. 

Marcin Malinowski

v-c prezes zarządu, zarządzający segmentem biznesu, komercjalizacji  i administracji

Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego, magister Informatyki i Ekonometrii na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Specjalista do spraw rozwoju biznesu posiadający wieloletnie doświadczenie w sprzedaży B2B i marketingu. Wyspecjalizowany w partnerstwach o charakterze strategicznym i sprzedaży produktów technologicznych do globalnych, wiodących graczy na swoich rynkach. Doświadczenia zdobywał w międzynarodowych korporacjach BigTech i mediowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W ostatniej dekadzie zarządzał regionalnymi działaniami partnerskimi firmy Google z największymi podmiotami mediowymi i internetowymi w krajach Europy Środkowej. Jego działania skupiały się na zarządzaniu biznesem, monetyzacji, adaptacji nowoczesnych technologii i modeli biznesowych oraz zarządzaniu wartością danych. W ramach Google był autorem strategii go-to-market dla regionu CEE i liderem egzekucji realizowanej w latach 2013-2018 transformacji rynkowej w zakresie wprowadzania nowoczesnych systemów serwowania i sprzedaży reklam w modelu programmatic u największych graczy internetowych i telewizyjnych regionu.

Przedsiębiorca, inwestor w start-upy technologiczne z zakresu medycyny, automatyzacji w segmencie hospitality i elektromobilności. Doradca w procesach M&A na rynku Media i nowoczesnych technologii.

Zenon Szczepaniak​

Prof. WAT, naukowiec, lider/ doradca naukowy 
i badawczo-rozwojowy, akcjonariusz

Doświadczenie naukowe w obszarze techniki mikrofalowej od 1999 r. Przez 15 lat był związany zawodowo z radiolokacją i technikami mikrofalowymi (PIT-RADWAR SA). Zainteresowania naukowe to zastosowanie technik mikrofalowych i radarowych do badania właściwości różnych materiałów oraz do diagnostyki medycznej, w tym in-vivo. Jest autorem i współautorem 72 publikacji naukowych oraz 17 patentów.

Dorota Trznadel

Ukończyła Wydział Chemii Politechniki Wrocławskiej, studia podyplomowe zakresu Prawa Gospodarczego i Handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Handlu Zagranicznego i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada licencję Autoryzowanego Doradcy rynku New Connect GPW w Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze badawczo-naukowym obejmującym nowe technologie i produkty w dziedzinie materiałów medycznych i środków farmaceutycznych.

Koordynowała prace zespołów projektowych działających m.in. w obszarach związanych z rynkiem medycznym. Nadzorowała projekty zakupu licencji oraz rejestracji materiałów medycznych.

Od lat sprawuje nadzór nad realizacją budżetów i prowadzeniem projektów współfinansowanych ze środków UE.

Pełniła funkcje Członka Zarządu/Rady Nadzorczej w spółkach kapitałowych zajmujących się m.in. produkcją farmaceutyków i materiałów medycznych.

Mateusz Sagan

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie technologicznym, inwestycyjnym oraz projektach innowacyjnych, wskazując przedsiębiorstwom w jaki sposób nowe technologie mogą przełożyć się na budowanie przewagi konkurencyjnej, optymalizację kosztów, zwiększenie innowacyjności oraz bezpieczeństwa IT.

Działa jako inwestor, jest aniołem biznesu, Członkiem Komitetu Inwestycyjnego oraz partnerem w funduszach inwestujących m.in.: „Polish Venture Fund” w projekty technologiczne, gdzie pomaga startupom w nawiązywaniu kontaktów na poziomie korporacji oraz kierowaniu rozwiązań, które umożliwią szybszy wzrost i budowanie wartości. Obecnie m.in. Dyrektor Operacyjny i ds. Rozwoju Biznesu / Prokurent / Istotny Akcjonariusz SDS Optic S.A., Prezes Zarządu FiBioMed Sp. z o.o., a także członek rady Nadzorczej i wspólnik VAXICAN Sp. z o.o.

Agnieszka Bukietyńska

Dr Agnieszka Bukietyńska jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Uzyskała stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w 1992 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zakres działalności naukowej dotyczy szeroko pojętych zastosowań statystki w ekonomii i finansach.

Dorobek naukowy obejmuje ok. 40 opublikowanych prac oryginalnych oraz rozdziałów w książkach.

W latach 1987-2005 zatrudniona w Akademii Ekonomicznej. Obecnie, od 2005 roku, jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Od 2001 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Oddział we Wrocławiu; od 20021 jest wiceprezesem PTE, oddział Wrocław.

Krzysztof Czaplicki

Doświadczony menedżer z sukcesami w biznesie. W ciągu całej kariery zawodowej uczestniczył w wielu inicjatywach startupowych, zdobywając doświadczenie z obszaru inwestycyjnego, przedsiębiorczości oraz współpracy międzynarodowej.

Absolwent Kierunku Biotechnologia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Podyplomowego Studium Programów Przedakcesyjnych i Strukturalnych UE w Szkole

Głównej Handlowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi o charakterze Seed i Venture Capital. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, m.in. w formułowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju firmy, budowaniu wartości, planowaniu i usprawnianiu procesów oraz projektowaniu i wdrażaniu modeli biznesowych.

Doświadczenie zdobywał w firmach doradczych i instytucjach finansowych, takich jak Grupa Banku Światowego (WB, IFC, MIGA), Lewiatan oraz PAIiIZ. Doradzał również Krajowej Izbie Gospodarczej w obszarze związanym z rozwojem rynku kapitałowego etapu: Business Angels, Seed Capital, Venture Capital. W przeszłości Partner funduszu Seed Capital inwestującego w nowe technologie oraz silnie działającego w obszarze komercjalizacji wyników prac naukowych, współpracy nauki z biznesem oraz akceleracji nowych technologii. Z racji pełnionych obowiązków w funduszu Seed Capital był również członkiem Rad Nadzorczych kilkunastu spółek z branż e-medycyna, biotechnologia, genetyka, fintech, B2B software. Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń biznesowych ukierunkowanych na rynek startupów i budowanie wzrostu wartości firm technologicznych w tym realizowanych m.in. przez Angel Capital Association (USA), oraz London Business Angels (Wielka Brytania).

Sławomir Kościak

Licencjonowany Doradca Inwestycyjny z numerem licencji 303 i posiadacz tytułu CFA (Chartered Financial Analyst). Związany z rynkiem kapitałowym i branżą ochrony zdrowia od kilkunastu lat. Przez wiele lat zarządzał funduszami inwestującymi w spółki medyczne notowane na giełdach w Polsce, Europie i USA. Aktualnie pełni funkcję członka Rady Nadzorczej, Komitetu Audytu i Komitetu Nominacji i Wynagrodzeń w Mabion S.A., członka Rady Nadzorczej i Komitetu Nominacji i Wynagrodzeń w Medicalgorithmics S.A., członka Rady Nadzorczej i Komitetu Audytu w Urteste S.A., oraz członka Rady Nadzorczej w Auxilius Pharma Sp. z o.o.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami. Pracował między innymi w European Investment Fund w Luksemburgu i funduszu nieruchomościowym Morgan Stanley we Frankfurcie. W latach 2009-2020 zarządzał szeregiem różnych funduszy i strategii inwestycyjnych w ramach TFI PZU, zarówno pieniędzmi własnymi Grupy PZU jak i powierzonymi przez klientów zewnętrznych, funduszami akcyjnymi, mieszanymi i absolutnej stopy zwrotu. Spektrum inwestycyjne obejmowało zarówno spółki z GPW, jak i te notowane na giełdach w UE i USA. Członek Komitetu Inwestycyjnego, AUM ponad 20 mld zł. Od 2014 na stanowisku Dyrektora ds. Sektora Medycznego w TFI PZU odpowiadał za inwestycje w spółki z sektora ochrony zdrowia.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej ze specjalizacją Finanse i Bankowość, studiował również w Aarhus School of Business w Danii i Universität zu Köln w Niemczech, ukończył program menedżerski Community of European Management Schools – Master’s in International Management (CEMS MIM). Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Prowadził zajęcia na kursach dla maklerów papierów wartościowych (ZMiD) i dla doradców inwestycyjnych (PERK), oraz występował na wielu konferencjach i seminariach biznesowych.